Jak se nenapálit při obchodech s investičním zlatem


Chcete nakoupit nebo prodat investiční zlato? Pokud ano, přečtete si pár základních rad jak se nenapálit.
1. kdo mi cihly prodá nebo koupí moje zlato?
ano, nejdůležitější otázka. jako vždy volba dobrého, poctivého partnera významně ovlivní úspěch transakce. zvolte vždy firmu s kamennou pobočkou, pokud možno renomovaného prodejce investičního zlata. mají zákonem dané informace v obchodním rejstříku? dodržují zákony? mají dobré recenze na internetu? NIKDY ale skutečně NIKDY nekupujte zlato na ulici od neznámých lidí. toto je přímá cesta k napálení, dobrý obchod se zlatem NIKDY NIKDO neudělal např v restauraci s neznámým člověkem. NIKDY Vám NIKDO neprodá zlato při poctivém obchodu za výrazně nižší cenu než je tržní cena. Jakákoli nabídka obchodu se zlatem kdy je cena výrazně nižší než burzovní cena zlata je VŽDY podezřelá a prakticky pokaždé skončí smutkem podvedené strany které zůstane v ruce kus nezlatého kovu koupeného za cenu zlata. Hledejte kamenné prodejny, hledejte firmy s dobrými recenzemi, hledejte spolehlivé partnery s prokazatelnou bezproblémovou obchodní minulostí. Nikdy žádný obchod se zlatem na ulici, restauraci nebo třeba burze.
2. jak a kdy dostanu své zlato nebo peníze?
ujistěte se že Vámi zvolený partner splňuje svými obchodními podmínkami Vaše požadavky. obchodníci se výrazně liší v termínech dodávek zlata nebo v termínu ve kterém garantují zaslání prostředků na účet. zvolte takový obchod kde cítíte profesionalitu, dobré plánování a kde Vám nabídnou pro Vás zcela vyhovující termín dodávky nebo platby
3. důkladně prostudujte veškerou dokumentaci k danému obchodu se zlatem.
dobrý obchodník nemá problém s předběžným zasláním svých obchodních dokumentů k Vaší kontrole ještě před začátkem obchodování. při obchodech ve vyšších řádech vždy využijte služeb právníka aby jste se ujistili že poctivému obchodu nestojí v cestě případné nejasnosti v " papírech"
4. jak rozpoznat že zlatá cihlička je skutečně ze zlata?
NIJAK. nechcete mít toto know how, protože jej nepotřebujete. u seriózního obchodníka máte vždy jistotu že nakupujete pravé poctivé zlato. nemusíte mít tudíž žádné znalosti o zlatě, nikdo Vás nechce ošidit, vše co koupíte má deklarovaný obsah zlata.
Hlavní znaky poctivých zlatých slitků jsou : nemagnetují, neporušený obal, jsou značkové - od celosvětově uznávaných dodavatelů investičních slitků, mají naprosto přesnou váhu i rozměr.
Opět dodávám to nejklíčovější - žádný obchod na ulici, vždy jednáme jen s firmou s kamenným obchodem, předem máme reference o obchodníkovi, máme zkontrolované dokumenty k obchodu, máme povědomí o tržní ceně a jsme srozuměni s dobou která uplyne než budu mít peníze nebo mi budou předány slitky.
 
Zpět na výpis článků