O pohybu ceny zlata směrem vzhůru vypoví i překvapivý indikátor!!!!

Covid 2020, Putin napadá Ukrajinu 2022 nebo bankovní krize v USA a Švýcarsku 2023. Co mají společného tyto události? Byly a jsou doteď problémem negativně ovlivňujícím životy lidí z celého světa.
Když má svět problém, zlato má ráj a jeho cena stoupá. Proč stoupá? Protože na trhu převládají obchodníci co nakupují, tím tlačí cenu vzhůru. A proč nakupují? Psychologie, strach, nejistota obava o peníze je tlačí k dalším a dalším nákupům.

A co dělá správný obchodník když cokoli nakupuje? Pátrá po ceně!!! Proto i v době výše popsaných krizí a adekvátně vysokému prodeji roste množství a frekvence Google vyhledávání na téma nákup zlata. I tento údaj můžeme využívat k odhadu kam se pohne cena. Hledá se o cenách zlata na netu hodně? Aha, vypadá to že lidé budou kupovat. Cena zlata musí zákonitě růst!!!
Letos v dubnu, kdy zlato dosáhlo téměř historických maxim, se podle údajů Google Trends zvýšil počet vyhledávání na Googlu, které se týkalo "jak koupit zlato", na rekordní úroveň.
Tento měsíc dosáhly  fráze o nákupu zlata rekordní popularity. Vyhledávacích dotazů nebylo tolik ani v roce 2020, kdy zlato dosáhlo nových rekordů a to 2 050 USD za unci.
A naposledy byl takto rozšířený zájem v srpnu 2011, kdy ceny poprvé překonaly hranici 1 900 dolarů za unci, ano správně bylo to v době vrcholící největší světové krize způsobené kolapsem hypotéčního trhu v USA.
Poučení: v dnešní době mohou mít úspěch jedině lidé s dobrými informacemi které dostali ve správný čas. Příklad ze vztahu hledání cen na Google vs růst ceny zlata je dostatečně ilustrativní. Kdo to ví a zná využije toto info ve svůj prospěch. Neinformovaný občan zůstává opodál a je vždy ve vleku událostí na které nemá vůbec názor a tudíž ani vliv.
Dovolím si každému popřát – zůstaňte informovaní, orientujte se a nezávisle a kriticky pracujte s informacemi. Není jiné cesty, pokud chce mít člověk jakýkoli úspěch.
 
Zpět na výpis článků