Jak nakupovat zlato

Zlato je skvělý způsob, jak investovat svoje peníze, protože tento drahý kov si po dlouhá staletí stále uchovává svou hodnotu. Cena zlata se přitom v průběhu času vyvíjí, v různých obdobích klesá nebo stoupá na základě několika faktorů, ale dlouhodobě na hodnotě neztrácí. Vývoj ceny se dá předvídat, tudíž lze odhadnout, kdy je vhodná doba k nákupu, nebo naopak prodeji zlata.

Kdy tedy nakupovat zlato k investici?

V případě zájmu Vám poskytneme poradenství o způsobech nákupu zlata, o výhodách té či které investice a vždy jsme schopni Vám sdělit aktuální cenu zlata na světové burze, kterou sledujeme prakticky neustále.

Navštivte nás v některé z poboček v Praze.

Cena zlata

Světovou cenu zlata za jeden gram určuje americká burza. Pokud si však pořídíte nové zlaté mince, slitky či šperky, zaplatíte ještě za práci zlatníka. Pořízení zlatých šperků z výkupu a ze zástav je mnohem výhodnější, protože u nich už za práci zlatníka zaplatil v minulosti někdo jiný. Cena starého šperku (který je ovšem dokonale očištěn a vypadá jako nový) tedy zahrnuje pouze skutečnou hodnotu zlata a běžnou obchodní marži.

Přidaná hodnota zlatých šperků

Výhoda investování do zlatých šperků spočívá zejména v tom, že nemusejí ležet v šuplíku, ale můžete je nosit. Jsou zkrátka praktičtější. Se zlatým slitkem mnoho parády neuděláte. Šperky mají tedy přidanou hodnotu, která spočívá v širších možnostech využití. Věnujete-li klenot jako dárek, uděláte ještě radost blízké osobě.