Proč investovat do zlata

Máte rádi životní jistoty? V oblasti financí jich zpravidla mnoho nenacházíme. Hodnota peněz s postupem času klesá a peníze uložené v bance také nejsou zrovna na nejbezpečnějším místě kvůli riziku jejího selhání. Naproti tomu majetek uložený ve zlatě se neznehodnocuje a nepodléhá inflaci. Existuje hned několik důvodů, proč investovat do zlata, které je univerzálním platidlem po celém světě.

1. Zachování hodnoty majetku

Zlato nepodléhá inflaci jako peníze uložené ve slamníku nebo v bance. Během dvaceti let tento drahý kov došel zhodnocení více než 350 % a je prakticky nezničitelný (nepodléhá korozi, neshoří…).

2. Obchodování bez daně z přidané hodnoty

Při nákupu zlatých slitků, prutů a cihliček – zkrátka investičního zlata – zaplatíte pouze skutečnou hodnotu tohoto drahého kovu a malou část za jeho zpracování. Je osvobozeno od daně z přidané hodnoty. Navíc při zpětném odkupu neplatíte ani daň z příjmu.

3. Zlato není ohroženo politikou ani ekonomikou

I kdyby došlo ke znehodnocení měny, na Vaše zlato tato skutečnost nemá vliv. Drahý kov uložený doma (v trezoru) nepodléhá vlivu žádného dalšího subjektu – bance, pojišťovně, státu… Je jedno, jak právě banky hospodaří. I kdyby zkrachovaly, hodnota zlata se nesníží. Oproti jiným komoditám (např. nemovitostem) nepodléhá fyzickému znehodnocení a nestárne.

4. Snadná manipulace

Zlatý slitek o hodnotě několika stovek tisíc se vejde do dlaně, cihlička v hodnotě jednoho milionu do kapsy. Díky tomu se majetek uložený ve zlatě velmi snadno přemisťuje a nezabere mnoho místa při skladování.

5. Rychlost odkupu

V případě, že potřebujete rychle peníze, u solidního obchodníka je získáte při zpětném odkupu investičního zlata během pár minut, na rozdíl od výběru větších částek z banky, ukončení stavebního spoření apod.

Pokud máte ještě nějaké nejasnosti, proč právě do zlata uložit svůj majetek, neváhejte nás kontaktovat; zodpovíme Vaše dotazy a poradíme, jak investovat do zlata.