Výkup zlata ceník, cena a kurz zlata

Denní, měsíční a roční vývoj ceny zlata graf

Denní index ceny zlata Měsíční index ceny zlata Roční index ceny zlata

Trojská unce ( Oz ) = 31,103g

Měsíční vývoj CZK/USD

Jak se stanovuje cena zlata na burze?

Kurz zlata na burze závisí na aktuální nabídce a poptávce na komoditních trzích a je určována a vyhlašována americkou burzou. Burza však není jediný faktorem, který cenu zlata ovlivňuje. Dalšími faktory působícími na cenu zlata jsou také kurzy měn (běžně se obchoduje v eurech a amerických dolarech) a obchodní vztahy jednotlivých hráčů na trhu.

Pro Vaši orientaci níže uvádíme vývoj nejdůležitějších veličin pro obchodování se zlatem.

1

Lze předpovědět cenu zlata?

Cenu zlata jednoznačně předpovědět nelze. Důvody, které zásadně ovlivňují vývoj ceny zlata a které nelze do prognóz spolehlivě zakalkulovat, jsou především tzv. nepředvídatelné faktory. Jedním z takových faktorů je například chování velkých bank a bankovní tvorba rezerv ve zlatě nebo chování amerického Fedu (americká centrální banka) a „zpráv“ jejího ředitele (chairman).

Proto ani silné instituce jako největší banky či investiční fondy s těmi nejlepšími týmy analytiků nejsou schopny cenu zlata správně předpovědět.

2

Za kolik se vykupuje zlato? 

Vývoj ceny zlata na burze každou vteřinu pečlivě sledujeme, tudíž dokážeme cenu zlata pro danou chvíli jasně a transparentně určit. Zákazníkovi tak umíme vždy sdělit naprosto aktuální výkupní cenu zlatých komodit a nabídnout nejvyšší možnou cenu na trhu. 

3

Co je to Gold Fix?

Se zlatem se obchoduje podle tzv. „realtime spotu“, což je okamžitá cena na komoditní burze nebo podle budoucího fixingu, což je tzv. stop cena vyhlašovaná London Bullion Market Association.
Londýnský fix je vyhlašován ve všední dny 2krát denně středoevropského času. Fixing vyhlašuje, na základě aktuálního vývoje na Londýnské burze, mezinárodní sdružení obchodníků s drahými kovy – The London Bullion Market Association

Výkupní cena zlata není totožná s burzovní cenou. Burzovní cenu udává burza a výkupní cena závisí na množství zlata, které nabízíte k výkupu.