Výkup zubního zlata Praha - ceník, cena

Mezi naše služby patří kromě výkupu zlatých šperků také výkup zubního zlata. Dentální zlato, jako například zlaté zuby, protézy, korunky a můstky, se běžně používá ve stomatologii.

Podmínkou výkupu zubního zlata je dodání materiálu bez zbytků zubní skloviny. Pokud si nevíte rady, jak zubní zlato vyčistit, zavolejte zdarma na naši zákaznickou linku, rádi vám s čištěním poradíme. Telefonní číslo na infolinku je +420 800 222 323.

Jak probíhá výkup zubního zlata?

  1. Provedeme kontrolu čistoty materiálu.
  2. Stanovíme obsah zlata ve slitině na prubířském kameni s použitím srovnávacích vzorků zlata a směsí kyselin pro hrubé, orientační určení obsahu zlata.
  3. Zubní zlato roztavíme čímž získáme homogenní materiál k přesnému určení obsahu zlata.
  4. Měřením na spektrometru stanovíme přesný obsah zlata.
  5. Budete-li spokojeni s naší nabídkou, vyplatíme peníze.


Zdvořile prosíme všechny zákazníky se zájmem o výkup zubního zlata, aby nás navštívili v naší provozovně v Karlíně, Sokolovská ulice, kde jsme schopni nabídnout nejpřesnější zpracování a zanalyzování Vašeho zubního zlata.

Kolik karátů může obsahovat zubní zlato?

Charakteristickým znakem zubních slitin je žluté zbarvení. Dentální zlato v porovnání se zlatými šperky může obsahovat stejné množství zlata, ale obsah jiných kovů je u těchto komodit zcela odlišný. Zubní kovy jsou legované tak tvrdým kovem, aby slitina (dentální zlato) dokázala odolat síle kousání stravy a ústním kyselinám. Například 18karátové zlatnické zlato je příliš měkké, aby se dalo použít pro dentální účely, obsahuje totiž zcela jiné slitiny, které nesplňují požadavky pro dentální užití.

Nejčastější ryzost zubního zlata je 650 karátů, tzv. zlato paládiové.

Pro zájemce nabízíme podrobnější popis procesu výkupu zlata